KOLOROTERAPIA. Poznaj magiczną siłę kolorów!

Podczas pobytu w jaskini solnej organizm poddawany jest leczniczym właściwościom koloroterapii, czyli leczeniu kolorami. Już w czasach starożytnych odkryto, że kolory mają leczniczy wpływ na organizm ludzki – barwy pobudzają bądź uspokajają, przywracają równowagę i harmonię w organizmie człowieka.

Kolor żółty – łagodzi objawy bólu głowy i stresu, działa uspokajająco, pomaga w stanach przemęczenia.

Kolor zielony – ma bardzo pozytywny wpływ na system nerwowy, pomaga w walce z nadciśnieniem, dodaje pewności siebie i uspokaja.

Kolor czerwony – pobudza i dodaje energii, podwyższa ciśnienie, przeciwdziała depresji, pomaga odzyskać sprawność umysłową.

Kolor pomarańczowy – nastraja optymistycznie, dodaje odwagi, reguluje pracę serca.

Kolor fioletowy – łagodzi objawy bezsenności, napięcia, stresu, pozytywnie działa na system nerwowy.

Kolor niebieski – ma silne właściwości uspokajające, łagodzi mocno dolegliwości bólowe przy zwichnięciach i złamaniach.

SPELEOTERAPIA. Precz z alergią!

Coraz bardziej popularne staje się stosowanie metod leczniczych, które odtwarzają naturalne czynniki klimatyczne, panujące w jaskiniach krasowych, grotach czy kopalniach. Jedną z bardziej popularnych metod leczniczych tego typu jest speleoterapia. Polega ona na długotrwałym przebywaniu w warunkach mikroklimatu jaskiń, grot, kopalni soli. Dzięki specyficznym i unikalnym właściwościom jaskiń wykorzystuje się tą metodę do leczenia chorób alergicznych i dróg oddechowych.

HALOTERAPIA. Naładuj się ujemnie!

Haloterapia to kolejna z metoda leczniczych, z której można skorzystać przebywając w mikroklimacie jaskini solnej. W metodzie tej wykorzystano procesy jonizacji przez sól, która jonizuje atmosferę ładunkami ujemnymi, co ma bardzo korzystny wpływ na nasze samopoczucie.

Haloterapia stosowana jest głównie w profilaktyce i leczeniu chorób układu oddechowego, takich jak:

  • dychawica oskrzelowa,
  • przewlekłe zapalenie oskrzeli,
  • zapalenie zatok,
  • zapalenie migdałków,
  • a także jest pomocna przy leczeniu chorób skóry i alergii.