Konstrukcja

Specjaliści, którzy konstruują jaskinie solne mają na uwadze przede wszystkim uzyskanie właściwości wspomagających leczenie. Zdrowie jest priorytetem!

Grupa Zendar dokłada też wszelkich starań, by w każdej jaskini  panowała wyjątkowa, niemalże bajkowa atmosfera. Każda jaskinia solna Grupy Zendar jest artystycznym dziełem.

 1. Ściany jaskini solnej wyłożone są bryłami solnymi z pakistańskiej kopalni soli o łącznej wadze od 10 do 12 ton.
 2. Sufit jest gipsowo-kartonowy, obłożony solą i ukształtowany w formie stalaktytów.
 3. Podłoga wysypana jest różnego rodzaju halitem i solankami morskimi.
 4. We wnętrzu jaskini montowana jest klimatyzacja firmy Lennox oraz wentylacja firmy Dospel. Urządzenia te zapewniają odpowiednią wilgotność, temperaturę i cyrkulację powietrza, dzięki czemu w jaskini wytwarza się mikroklimat, dokładnie taki, jaki panuje nad morzem.
  menu_04_4
 5. Każda jaskinia solna wyposażona jest w otwory nawiewne, obudowane naturalnym drewnem o dużych walorach artystycznych i estetycznych.
 6. Do środka jaskini prowadzą drzwi izolowane akustycznie, które dla podkreślenia klimatu możemy wymodelować na styl starych drzwi kopalnianych.
 7. Nastrój w jaskini wytwarzany jest dzięki oświetleniu, wykonanemu z około 10 punktów świetlnych.
 8. Każda jaskinia wyposażona jest w tężnie z naturalnego drzewa oraz cieki wodne wyposażone w pompę typu JEET 1500, przepompowujące solankę z różnego rodzajów soli leczniczej.
 9. Na życzenie klientów instalujemy także jonizatory, systemy nagłośnieniowe i komputerowe.