Sauny solne – recepta na zdrowie i dobre samopoczucie.

Grupa ZENAR jest autorem i pomysłodawcą nowoczesnego i nowatorskiego rozwiązania, jakim są ekskluzywne sauny solne. Sauna solna to połączenie walorów sauny fińskiej z suchym i gorącym powietrzem oraz znakomitymi właściwościami soli morskiej.

Działanie sauny polega na kontrolowanej i intensywnej zmianie temperatury z bardzo wysokiej do bardzo niskiej. Dzięki wysokiej temperaturze pobyt w saunie powoduje wypocenie wszelkich toksyn i oczyszczenie organizmu. Gorąca para jest dobra na choroby dróg oddechowych i dolegliwości reumatyczne. Wilgotność i ciepło, które panują w saunie wpływją pozytywnie na skórę i cerę, która podczas pobytu w saunie solnej zostaje dobrze nawilżona, a dzięki temu wzrasta jej napięcie i elastyczność.

Sauna solna wyrównuje straty spowodowane niekorzystnymi warunkami życia, poprawiając znacznie wiele funkcji organizmu.

Pobyt w saunie rozluźnia fizycznie i psychicznie, poprawia nastrój, zwiększa wydolność organizmu, oczyszcza, odtruwa, wzmacnia odporność, hartuje.

http://www.zendar.pl/wp-content/uploads/video/salt_sauna.flv

Dzięki zastosowaniu halitu (z grec. halos – sól) i solanek morskich w sanie solnej wytwarzają się bardzo korzystne warunki do odbycia kuracji w ramach haloterapii, czyli jonizacji przez sól. Przebywając w saunie solnej chłoniemy minerały, znajdujące się w soli takie jak: jod, brom, wapń, czy magnez. Pierwiastki te odgrywają dosyć istotną rolę w profilaktyce zapalenia gardła, krtani, oskrzeli i płuc, a także alergii.

Ściany sauny solnej wyłożone są najlepszej jakości solą, która specjalnie dla nas jest sortowana pod względem wielkości i koloru jeszcze na poziomie kopalni.

Sauna solna to doskonałe miejsce do odpoczynku, relaksu i profilaktyki zdrowia. To także wyśmienita alternatywa dla tych, którzy nie lubią zatłoczonych klubów, parków, centrum handlowych oraz zadymionych kawiarni i restauracji, a szukają ciekawego miejsca do rekreacji i odnowy biologicznej.

Do zainstalowania sauny solnej nie jest wymagane duże pomieszczenie, wystarczy mały pokoik, dlatego bardzo chętnie jest montowana nie tylko w ośrodkach SPA i hotelach, ale także w domach prywatnych.

http://www.zendar.pl/wp-content/uploads/video/salt_sauna_impresje.flv