Antygraffiti – by nikt nie „zmalował” Ci niespodzianki!

Grupa ZENDAR zajmuje się także wykonywaniem zabezpieczeń powierzchni przed graffiti  oraz usuwaniem malowideł ze ścian.

Zdajemy sobie sprawę, że dla właścicieli i administratorów budynków dużym problemem jest dewastacja elewacji ściennych przez „pseudo” artystów. Ich działalność często sprawia, że wygląd budynków odbiega od pożądanego, a ich właściciele narażani są na ciągłe ponoszenie kosztów związanych z nieustanną renowacją ścian. Dlatego też wychodzimy naprzeciw potrzebom tych, którzy już doświadczyli lub obawiają się negatywnych praktyk grafficiarzy i proponujemy system zabezpieczeń ścian budynków przed malowaniem. W tym celu stosujemy specjalne środki i metody, które mogą być używane niemal na każdej powierzchni (wszelkiego rodzaju ścian budynków, murów, wind, wagonów, przejść podziemnych, ogrodzeń, itp), nie powodując żadnych reakcji z podłożem.

Grupa ZENDAR w celach ochrony przed graffiti stosuje HYDROFOBIZACJĘ, czyli nadanie materiałowi małej przyczepności do wody poprzez pokrycie go specjalną substancją. Zabezpieczenie takie powoduje, że w wypadku pojawienia się graffiti ich usunięcie jest o wiele prostsze i tańsze. Wówczas likwiduje się je za pomocą gorącej wody pod ciśnieniem, pod wpływem którego zabezpieczenie ulega rozmiękczeniu, a graffiti odrywa się od powierzchni. Antygraffiti ponadto zapobiega osadzaniu się kurzu, sadzy i brudu.

Zalety zastosowania antygraffiti:

  • utrzymanie estetycznego wyglądu powierzchni ścian budynków, murów, ogrodzeń, przejść podziemnych, wind, wagonów, itp.,
  • niższe koszty usuwania zabrudzeń,
  • prostszy i skuteczniejszy sposób usuwania graffiti, zabrudzeń, zanieczyszczeń atmosferycznych i komunikacyjnych,
  • ograniczone przenikanie wilgoci do struktury zabezpieczonej powierzchni na skutek hydrofobizacji,
  • trwałość zabezpieczenia, utrzymująca się przez wiele lat.